Csütörtök van, a mozi mindenkori világnapja, ennek örömére a Palacekban megtekinthetjük a következő filmeket mától:
A Bourne hagyaték: A Borne-sorozat negyedik részében ezúttal nem a Matt Damon által megismert Jason Bourne kalandjai folytatódnak, hanem Aaron Cross-t (Jeremy Renner) ismerhetjük meg, aki ugyannak a titkos kormányprogram köszönheti ismeretlen múltját, ám mégis teljesen más utakon jár. A Spin-off rendezői teendőit az akciófilm-berkekben nagy elismerésnek örvendő Tony Gilroy végezte.
Mire számítok? Feszülös börnaciban rohangáló Jeremy Renner. Kell ennél több? Ha kellene se tudna többet nyujtani a produkció attól tartok. Edward Northon meg egy csoda. Az a cikó ugy szórakoztat hogy néha észre sem veszem, milyen kurvajó.
Step Up 4 - forradalom: Emily (Kathryn McCormick) miami-ba költözik azzal a szándékkal, hogy profi táncossá váljon, hamarosan pedig beleszeret Sean-ba (Ryan Guzman), aki a “The Mob” nevű, flash mob-jairól hírhedt tánccsapat vezetője. Amikor egy dúsgazdag üzletember építési tervei veszélybe sodorják a tánccsapatnak otthont adó környéket, Emily és a csapat kénytelen lesz előadások helyett tüntetéseket szervezni, veszélybe sodorva mindent a magasabb cél érdekében.
Mire számítok? -
7 nap, 7 rendező - Havanna: Ennek a különleges filmnek az alkotói azzal a szándékkal dolgoztak együtt, hogy több történeten keresztül megörökítsék Havanna hangulatát 2011-ben. A feltehetően nagy változások előtt álló város a következő rendezőket inspirálta: Laurent Cantet (Az osztály), a színész Benicio Del Toro (Che, Sin City, 21 gramm), Julio Medem (A szex és Lucia), Gaspar Noé (Visszafordíthatatlan, Enter The Void), Elia Suleiman (Deus ex machina), Juan Carlos Tabío (Várólista) és a nálunk kevésbé ismert Pablo Trapero. A Párizs, szeretlek! szkeccsfilm mintájára ismét nagynevű rendezők fogtak össze, hogy pár perces rövidfilmben mutassák meg egy város és a benne élő emberek temperamentumát.
Mire számítok? A szkeccsfilmeket eltalálni nagyon nehéz, ahogy azt észrevettem, illetve leinformáltam mindenféle kritikák alapján. A Párizs, szeretlek! nekem egyátalán nem jött be, mikor moziba láttam, de mikor újra levetítette a hbo akkor már úgy gondoltam, tök oké ez a film, meg minden, deee... Na jó bevallom basszameg meghaladja a szintemet.
Valaki más élete: Marie 40 éves. Egy reggel arra ébred, hogy ismét harmincnak érzi magát, mert egy évtized kiesett az életéből. Felébred, és egy olyan kapcsolat kezdetén hiszi magát, amely valójában éppen az utolsókat rúgja. És arra is ráébred, hogy mindösszesen négy napja maradt, hogy visszahódítsa élete szerelmét, a férjét.
Sylvie Testud második rendezésében Juliette Binoche és Mathieu Kassovitz főszereplésével rendezett filmet.
Mire számítok? Nem szeretem nagyon a romantikus filmeket, és a leirás alapján nem keltette fel az érdeklődésemet sem a trailer az más. De nem hiszem, hogy olyan elgondolkodtató lesz, mint amilyennek képzelik. HÉÉ FILMVILÁG! NEM VAGYUNK MIND OSTOBÁK!!!!!
Feketék jogai – a Black Power története 1967-1975:A film alapja, egy 16mm-es hordozóra rögzített anyag, mely hosszú ideig használatlanul állt a svéd televízió archívumában. Olyan kiváló személyiségek történetén keresztül ismerhetjük meg a mozgalmat, mint Martin Luther King, Malcolm X, Stokely Carmichael, vagy Angela Davis.
Mire számítok? Ez már egy kicsit velősebb, néhány sör után akár be is ülnék rá, és tuti végigordibálnám hogy ROHADT RASZISTÁÁÁK!! NEONÁCI RIBANCOK!!! PUSZTULJON AMERIKA ÉJJENEK' A FEKETÉK ÉS A ZSIDÓK! Jó a cigányok is akkor már. De ezt nem mondanám mert megvernének.
Na ti melyikre ülnétek be a helyembe?:P